Kdo je kdo...

7. září 2014 v 12:00 | krvesajka Anna |  Inkoustové kaňky
Pro mou i vaší přehlednost je tady seznam osob, které se v deníku vyskytují. Postupně je budu přidávat, nebo o nich doplním informace.

Anna (já)

- Bydlím v Klatovech, ale pocházím z Brna.
- Na Valentýna, tedy 14. února 2001 mě krvesaj Alexandr přeměnil. Bylo mi dvacet let a všechno jsem musela opustit, ale nestěžuji si.
- Kleventin mě nedávno vmanévroval k přeměně - pila jsem krev krvesajů a jen díky Yettiemské krvi nepřišla o rozum - mám se stát královnou Dragona a osvobodit ho, jsem totiž poslední potomek mrtvé krvesajské královny Adelaidy.

Alexandr

- Krvesaj jehož stáří přesahuje 2000 let a pochází odněkud z Řecka.
- Za vlády Dragona to býval jeho blízký přítel a rádce, ale neshodovali se v názorech na lidstvo.
- Dostal od svého vládce úkol - měl najít jeho budoucí královnu (potomka Adelaidy) a stvořit jí. Našel mě a stal se mým stvořitel a otcem, ale místo, aby mě předal Kleventinovi a připravil na můj osud, tak mě ukryl v Klatovech. Alexandr totiž nechce osvobodit Dragona a na tom se se mnou rozhodně shodne.

Sergij

- Yettiem žijící na Šumavě, je mu něco přes pět set let.
- V mládí žil v Karpatech se svou matkou, kterou zavraždil Dragon. Sergij pak přesídlil do Alp a nakonec se usadil na Šumavě.
- Janek byl dlouho jeho jediný přítel, nyní mezi své přátele považuje i mě.
- Několikrát mi poskytl svou krev a jen díky ní jsem zvládla přeměnu v super-krvesaje.

Janek

- Vlkodlak žijící na Šumavě nedaleko Sergiho jeskyně, se kterým jsou dobří přátelé.

Kleventin

- Krvesaj starý přibližně 1000 let a pán (vládce) Plzně.
- Několikrát se mnou spal, "omylem" jsem se napila jeho krve, jenže všechno bylo trochu jinak...
- Než Dragon zmizel, před pěti sty lety, býval jeho věrným služebníkem a nyní se ho pokouší osvobodit, ale k tomu potřebuje krev Dragonovi královny. Kdysi totiž od svého vládce dostal úkol, měl najít ženského potomka Adelaidy, ta se stane budoucí královnou Krvesajů, a aby měla sílu k osvobození Dragona, tak musí prodělat bolestnou proměnu.

Dragon

- Jediný vládce Krvesajů, který kolem roku 2000 př. n. l. sjednotil svůj rod a vládl Krvesajům až do 15. století, kdy zmizel. Ve skutečnosti nezmizel dobrovolně, ale byl magicky uvězněn.
- Jeho otcem je krvežíznivý bůh Lamara, který jednou vysál březí dračí saň, jenže skrz sliny se jí do těla dostala jeho moc a došlo k mutaci. Z mrtvého těla se vydralo stvoření (Dragon) vypadající jako člověk, ale dokáže na sebe brát i podobu podobnou drakovi. Byl velmi silný a neexistoval způsob, jak ho zabít.
- Dragon měl dar nakazit své oběti, ze kterých sál, a tím vytvářel první krvesaje, nebo řekněme Pra-krvesaje, protože oni měli i zbytky dračí krve, tudíž byli i oni kříženci, ale slabší. Dragon je zabil a postupně se naučil vytvářet krvesaje, tak jak je známe dnes a tím se stal Praotcem rodu.
- Za svou královnu si zvolil Adelaidu, kterou přeměnil v krvesaje a společně vládli svému rodu až do 15. století, kdy došlo k událostem, jenž zapříčinili Dragonovo uvěznění a smrt Adelaidy...

Adelaida

- Krvesajkou se stala kolem roku 800 n. l. a stvořil jí Dragon. Chtěla se mu více rovnat a tak pila krev Krvesajů, jenže u ní došlo k proměně a ona zešílela. Stala se z ní krvežíznivá bestie, která nikdy nemá dost. Kvůli jejímu vraždění vesničanů, došlo k Velké vzpouře a ona byla upálena.
- Za svého lidského života měla dvě dcery, Dragon je chtěl také stvořit, ale ona chtěla, aby dožily jako lidé, takže měly své rodiny a tím se vytvořil její rodokmen potomků. Jenže jak šel čas, tak potomci umírali, až zbyla jen má matka, která porodila mě. Vypadám téměř totožně jako Adelaida a tak jsem předurčena, abych se stala budoucí Dragonovou královnou...

Ferdinand

- Ghoul žijící v Klatovech pod hřbitovem, je mu asi přes sto let. Krmí se mrtvým masem, klidně i v pokročilém rozkladu.
- Je to jediný můj zdejší nadpřirozený přítel, ráda k němu zajdu a poklábosíme spolu.
- Alexandr ho zná téměř od narození, takže jsou velmi dobří přáteli.

Karlos

- Krvesaj žijící v Brně, je mu přes šest set let a žije společně s krvesajem Diegem. Moc velká sranda s ním není, vlastně je to takový bručoun. Já si s ním píšu přes net. Jsme přátelé a setkali jsme se po mé přeměně. Jeho věk bych odhadovala tak na čtyřicet, není to žádný krasavec, ale chlap jako hora. Radím, neprovokovat ho.
- Kdysi býval členem vládcovi gardy, ale odešel a začal žít nenápadně mezi lidmi.

Diego

- Krvesaj z Brna, přes sto let starý a žije se svým přítelem (stvořitelem) krvesajem Karlosem. Je to milý kluk, vypadá tak na pětadvacet let a je s ním legrace. Setkala jsem se s ním po své přeměně a ráda si s ním chatuji.

paní Horáčková

- Člověk a moje sousedka. Je v důchodu a hrozně velká drbna.

správce Velkého archívu

- Velmi starý krvesaj (nikdo vlastně ani neví, kolik mu je), který má na starosti Velký archív, kam zaznamenává vědomosti a události krvesajského rodu.
- Jeho zvláštností je schopnost číst myšlenky a zapamatovávat si velké množství informací.

lovec krvesajů

- Člověk, který se mne pokusil lovit a zabít, jenže to byl začátečník, a tak jsem ho zabila. Ani jsem neznala jeho jméno, nebo jak se mi dostal na stopu.

troll

- Nejspíš už delší dobu pobýval v hluboké jámě u Kleventina v podzemní kobce, kde byla tma. Anna ho v sebeobraně zabila a vysála mu krev.

bezvýznamní lidé, krvesajové, vlkodlaci, sukuby a jiná havěť...

- V příběhu se jen objevili, a pokud měli štěstí, tak i přežili, ale to se však nepovedlo všem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama