18. prosince - krvesajské Vánoce?

18. prosince 2014 v 20:00 | krvesajka Anna |  Deník
Krvesajské Vánoce? A proč ne? Vánoce snad patří jen lidem nebo co? Nesmíme zapomínat na to, že i krvesajové bývali lidmi, jen se trochu změnili, ale především své stravovací návyky. Cukrovím, vánočkou či smaženým kaprem krvesaje asi těžko uctíte. Ne, že bychom to nemohli jíst, ale všechno kromě krve, nám po proměně chutná divně. Takže jak vypadají krvesajské Vánoce?
Toť dobrá otázka. Ono totiž hodně záleží na tom, jaké byl krvesaj před přeměnou národnosti, protože například Italové či Francouzi slaví Vánoce úplně jinak než třeba Rusové a já vám tady přece nebudu vykládat, jak se slaví Vánoce ve světě, to si najděte jinde. I když se najde hodně z nás, kteří Vánoce už neslaví. Většinou to už jsou starší jedinci, kteří už definitivně uzavřeli lidský život a lidi kolem pouze akceptují.A jak Vánoce slavím já? Obvykle v předvánočním čase rozešlu několik vánočních přání svým známým, většinu to sice příliš nenadchne (třeba krvesaje Karlose z Brna, který mi odpoví na Facebooku: "Jdi se vycpat, Anno!"), ale já mám pocit sounáležitosti, takže si Vánoce více užiju. Vlastně je to už náš každoroční rituál. :-)

Bydlím mezi lidmi, takže první adventní neděli ozdobím okna, trochu pouklidím byt a také vyrážím na adventní trhy v Klatovech, jen musím být nasycená, protože tolik lidí okolo je až příliš velkým lákadlem a já už (obvykle) nezabíjím lidi.
Jinak vánoční zvyky nedodržuji, na Štědrý den si ozdobím stromek (nejčastěji volím živou variantu) a koukám na pohádky v televizi. Dárky si nedávám a večer si pustím koledy z CDčka, do skleničky si naliju ohřátou krev, posedím u stromečku a popíjím krev. Kolem osmé hodiny večer, vyrazím ven do ulic a dívám se do okem, kde svítí stromečky. Ven se už vykrádají tatínkové a pospíchají do hospod, maminky ukládají děti do postelí a vánoční kouzlo pomalu a jistě odeznívá.

Také vzpomínám na to, jak jsem trávila Vánoce jako člověk. Je to jen třináct let, takže vzpomínky jsou ještě čerstvé. Táta vždycky zdobil stromek, na stole vonělo cukroví a upečený kapr se salátem. Dárky nosil Ježíšek a v mých očích jiskřily světýlka naděje a Vánoc. Byla to krása, ale to už je definitivně pryč. Po přeměně jsem musela všechno opustit a odejít pryč.

Letos jsem se rozhodla udělat výjimku. Potřebuji trochu změnit prostředí. Nejdřív vlkodlak, pak duchové a nakonec ten lovec - amatér. A tak pojedu na Šumavu, nebudu někde v hotelu (a lyžovat už vůbec ne, i kdyby byl sníh), ale pár dní se nechám unášet lovem v přírodě. Budu spát někde v přírodě a užiji si volnost. Vyrazím asi v neděli, ale to vám ještě napíšu, jen nevím, jaký tam budu mít signál, proto možná budu další zápisy do deníku přidávat až po Vánocích. Ještě nevím, jak to bude, o víkendu budu plánovat.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 AdelkaJednaHolka AdelkaJednaHolka | 20. prosince 2014 v 11:23 | Reagovat

Ahoj ten článek je moc hezký :-)

2 Unicorns Unicorns | 20. prosince 2014 v 12:37 | Reagovat

Dobrý den / Ahoj, chtěli by jsme vás jako třída požádat, zda by jsi / jste nezahlasoval/a za naší úžasnou kamarádku a spolužačku Andie, byli by jsme Vám opravdu velmi vděční. Omlouváme se, zda jsme to v nedávné době už posílali, ale Andie je teď ve finále a my chceme aby prostě vyhrála, protože pro naši třídu dělá prostě všechno. <3 :-)
Kamarádka je pod 01. Andie
Ještě jednou moc, moc děkujeme, vážíme si toho
http://mkunis-ndobrev.blog.cz/1412/finale-vanocni-souteze#_=_

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama