2. prosince – že by lovec?

9. prosince 2014 v 22:42 | krvesajka Anna |  Deník
Tak nám začal Advent, Klatovy se pěkně vyzdobily a na náměstí máme už pěkný vánoční stromek. Slunce už nějaký den vůbec nevykouklo, a tak občas vyrážím do ulic jen tak, abych se pokochala různými výzdobami. Musím je sem taky někdy dát, ať to tady trochu ožije.

2. prosince
Kolem třetí odpoledne jsem vylezla na chodbu s kýblem vody a hadrem. Ano, i na krvesajové platí domovní řád, tedy pokud tedy jako já žijí mezi lidmi a chtějí zapadnout. Paní Horáčková zrovna taky vykoukla. Řeknu vám, ta snad za těmi dveřmi i spí nebo hlídkuje ve dne v noci, jen aby jí nic neuteklo. Už mi i napadlo, jestli není nějaká nadpřirozená bytost, ale nic z ní necítím. :-)

Trochu jsme si poklábosily jako sousedky, nebo spíš mluvila hlavně ona. Nakonec z ní vypadlo, že tady byl nějaký podezřelý chlápek v dlouhém šedivém plášti a vyptával se na mě. Ona se zapřísahala, že mu nic neřekla, takže mi bylo jasné, že mu vyklopila všechno, co ví, i to co neví.

Pohrála jsem si s její myslí a dozvěděla se podrobnosti. Byl to chlap kolem čtyřiceti, malý, obtloustlý a s velkou pleší. Na pohled takový odporný a slizký. Dokonce ani paní Horáčkové se nelíbil, a to už je co říct. Důležité ovšem je, že se hlavně vyptával na to, zda chodím ven i přes den nebo jen v noci.
Pokud se ptal na tohle, tak to musí být nějaký lovec - začátečník, protože jedině ten by si myslel, že krvesajové ve dne spí a vycházejí jen v noci. Tak se mi zdá, že tenhle lovec se stáří a zkušeností nedožije.

Ano, existují lovci, kteří loví jak krvesaje, tak démony různých druhů, někteří se specializují na určitý druh (třeba jen krvesaje), jiní loví vše, na co narazí. Dost je jich ale pouze začátečníků, kteří berou legendy o upírech vážně, jenže to jsou pak na velkém omylu, když se s někým z mého druhu setkají a umírají velmi záhy po tomto jejich prvním setkání.
(Poznámka pro připomenutí:
Krvesaje zabije sluneční světlo, ale pokud je zataženo, tak může jít ven. Ve dne nespí, ale může odpočívat a šetřit energií, jako třeba já. Stříbro platí jedině na vlkodlaky, ale na můj druh ne. Kříže nás oslabí, ale nijak zvlášť, takže klidně můžeme jít i na posvátnou půdu (kostel či hřbitov), jen tam jsme dost oslabeni. Zaručeně nás zabije jedině kůl z osikového dřeva, z jakéhokoliv jiného dřeva nás pouze zraní, a to i přesto, když nás trefí do srdce. Pak ještě useknutí hlavy, ale také jen posvěceným předmětem.
Takže ve zkratce - krvesaje zabije sluneční světlo, kůl z osiky do srdce a useknutí hlavy posvěceným předmětem.)
Ale tyhle pravidla o krvesajích znají jen skuteční, zasvěcení a hlavně vycvičení lovci, kterých je ovšem velmi poskromnu.

Ještě v neděli večer jsem vyrazila do ulic a pátrala po nějaké stopě toho lovce. Nic jsem ovšem nenašla. Jako by tu ani nebyl. Co když si to jen nalhávám a skutečně to žádný lovec nebyl? Možná už začínám být paranoidní. Ale stejně jsem v ulicích vydržela až do brzkého rána.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama