Ospalá díra (2013) - 1. série

14. prosince 2014 v 1:04 | krvesajka Anna |  Seriálové papírky
"Fantasy" seriál inspirovaný legendou o bezhlavém jezdci, ke které se přidalo spousta dalších blbostí okolo, a tak vznikl zajímavý mišmaš, jenž je chytlavý, ale zároveň se nemusí každému líbit.


Ichabod Crane je voják z občanské války, který se v roce 1781 snažil zastavit nebezpečného "vojáka". Sice jej zastřelil, ale "voják" opět vstat, a tak mu Ichabod useknul hlavu. Bohužel byl sám smrtelně zraněn a tak umírá na bojišti, kde se jeho krev smísí s bezhlavým "vojákem"...

Jenže díky kouzlu Craneho krásné manželky Katriny (hodná čarodějka) se Ichabod probouzí v 21. století a s ním se na svět vrací i bezhlavý "voják", který je ve skutečnosti Smrt - jeden z jezdců apokalypsy a snaží se získat svou hlavu nazpět, aby se mohlo rozpoutat peklo... Ichabod naštěstí není sám v cizím světě (a to nemyslím jeho Katrinu, která se mu zjevuje ve snech), protože se setkává s policistkou Abbie Milles, která se bude muset pořádně zamyslet nad tím, čemu doopravdy věří... Oba se tak vydají na nebezpečnou cestu za záchranou světa a poražením zla...

Legendu o bezhlavém jezdci a městečku Sleepy Hollow znám jen z filmu s Johnny Deppem v hlavní roli, který se mi hodně líbil, a tak jsem byla zvědavá na moderní pojetí. Vlastně jsem ani neměla žádná očekávání, takže ani nemohu být zklamaná.
Seriál je sice pořádná kravina, ale hezká, která si dokáže získat příznivce. Jen mi to zpočátku přišlo až překombinované - démoni, čtyři jezdci apokalypsy, Apokalypsa, různá proroctví, tajná společenství, čarodějnice... Až jsem čekala, kdy na diváky vykoukne sám nejvyšší, ďábel. Ale po pár dílech už jsem si zvykla, i když bezhlavý jezdec ověšený střelnými zbraněmi byl hodně i na můj vkus. Blbost na entou, ale zároveň příjemná oddechovka.

Velká škoda, že nejde o horor, to by totiž mohlo být skutečně zajímavé, ale takhle má seriál pouze občas hororový nádech (některé okamžiky jsou vážně mrazivé), jinak je to spíš fantasy s dramatickými momenty. Přesto tady nechybí ani špetka humoru, protože hlavní postavy - Ichabod a Abbie - se často slovně popichují, ale v přátelském duchu. Takže jen doufám, že tvůrci seriálu nezačnou blbnout a nezamotají do jejich vztahu i lásku. Protože oni jsou prostě jen přátelé, kteří se sice neznají moc dlouho, ale už toho spolu stačili zažít spoustu.


Jak jsem řekla, seriál mi přišel dost přeplácaný, i když se autoři snažili všechno seskupit do napínavého příběhu, ne vždy se jim to vydařilo. Konspirační teorie smísené s náboženskými mýty a jinými legendami. No, řeknu to takhle, z celého seriálu mi je nejsympatičtější bezhlavý jezdec. Rozmáchne se sekyrou a lidé jsou bez hlavy. A jezdí na pěkném bílém koníkovi s rudýma očima.
Dobrá je scéna, kdy na bezhlavého jezdce zakřičí policisté, aby zahodil zbraně a dal ruce za hlavu... Až pak si všimnou, kde je chyba. :-)
Jen detail, chápu, že je to sám "Smrt", ale museli ho tvůrci zkombinovat s Ghost Riderem? Nebo jak si jinak vysvětlit to rozžhavenou sekyru, která přesekne všechno, co jí přijde do cesty.

Dívky jistě budou slintat nad Ichabodem, který pořád chodí ve svém starém oblečení, je charizmatický a slušně vychovaný džentlmen. Ale já ho moc nemusím. Je sympatický, ale taky dosti nudný - takový fešný hezounek. Jen ty jeho postřehy na moderní společnost - fast food, baseball, elektronické přístroje či oblečení žen - jsou boží. Rozhodně mu nezávidím to, jak se najednou ocitl v jiné době a musí si chudák zvykat.
Ještě tu je několik vedlejších postav, které jsou více či méně důležité pro příběh, nebo se postupně odhaluje jejich postavení.


Sleepy Hollow není špatný seriál a jistě má spoustu fanoušků, ale zároveň není nic extra. Dívat se na to dá a ještě se trochu pobavíte, nebo si užijete napětí (některé díly jsou docela nuda a jiné jsou nabité akcí). Příjemné pokoukání, které si užijete, anebo možná ne - prostě to zkuste.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Terka Terka | E-mail | Web | 14. prosince 2014 v 20:50 | Reagovat

Já jsem viděla první díl, jak ho dávali na Prima Cool, ale další díly jsem už neviděla. Ne že by mě to nezaujalo, to naopak. Jen je moje hlava moc děravá a nedokáže si zamatovat, kdy je ten seriál v televizi. To samé s Da Vinciho démony,... ale určitě si někdy udělám čas a podívám se na to. :-)

2 Kenz Kenz | Web | 16. prosince 2014 v 16:11 | Reagovat

Zní to strašně zajímavě ;) mám ráda podobný kraviny, kde je všechno možný nakombinovaný do jednoho :D

3 sarush ef sarush ef | Web | 16. prosince 2014 v 18:58 | Reagovat

Já jí uprímně nikdy na chuť nepřišla :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama