Očarovaná – Sylvia Day

21. ledna 2015 v 21:56 | krvesajka Anna |  Knižní záložky
Paranormální romance na vlně erotiky? Proč ne, jen tady nebudou vlkodlaci a upíři, ale čarodějové. Hlavní slovo má vášeň kočičky a jejího Lovce...


Victoria opustila před časem společenstvo čarodějů a "zdivočela", což znamená, že se nehodlá podvolit jinému mágovi. U ní je to ovšem obrana proti bolesti ze ztráty, kterou zažila při smrti jejího Daria. A nyní jí do života napochoduje Lovec, který má za úkol zkrotit a nasadit jí obojek pro jiného mága. Victoria je rozhodnuta o svou svobodu bojovat, jenže jejím protivníkem je obávaný Max Westin, kterého Rada obvykle posílá popravovat temné čaroděje...


Tři povídky - Známý druh magie; Stará dobrá černá magie a Černokněžníci s ústřední dvojicí Victorií a Maxem. V první se setkávají a musejí se vypořádat s minulostí, v druhé poznávají svou moc a pouto, které je spojuje a v poslední je čeká boj s černými mágy.

Přiznám se, že co se týče děje, je to naprostá fantasmagorie a nic složitého na čtení, příběh totiž plyne velmi rychle a nemusíte nad tím příliš přemýšlet, což je jedině dobře, jinak by se kniha asi jen stěží dala číst. Naštěstí je Očarovaná z pera Sylvia Day, která píše čtivě, svěže a odlehčuje děj mnoha erotickými scénami. U knihy se pobavíte, i když je to hrozná pitomost, která občas postrádá hlavu i patu.

Měla bys chtít to, co chce tvůj Pán. Jeho rozkoš je tvou rozkoší, jeho chtíč je tvým chtíčem, jeho touha je tvojí touhou.
Známý druh magie (str. 50)

Victoria je čarodějka, dokáže se měnit v kočku, milovala svého druha Daria, ale Rada ho poslala na smrt, a tak se vzbouřila proti zaběhnutému řádu a odmítá se podvolit dalším mužům. Proč by nemohla ovládat je? A to nejen v posteli, ale také v životě. Žena snad nemůže být volná a dominantní?
Kniha tak trochu nakousne téma postavení žen ve společnosti a feminismu. Má žena právo být samostatná? Proč by se nemohla postavit mužům a soupeřit s nimi?

Rada a svět magie je ovládám muži, kteří mají názory zavánějící středověkem. Láska je k ničemu, důležité je mít silný rod magie a vše pro spokojenost mágů... Proto jsou vybírána páry, které se musejí dát dohromady. To potkalo i Vicotrii a Daria, ti ovšem k sobě dokázali najít cestu a zamilovat se s vášní, což se Radě vůbec nelíbilo a zasáhli. Nyní musí být Victoria zkrocena a předáva dalšímu mágovi jako nová partnerka, nebo zemře. A od toho je tu Max... Jenže podcenili jednu kočičku...

Max je zvyklý plnit rozkazy, na nic se neptat a neodmlouvat. Zároveň je to silný muž, kterému se v posteli líbí povolná ženuška. S Victorií se přepočítal! Dokáže splnit úkol? Kdo koho nakonec zkrotí? A vzepře se Max svým zásadám poslušnosti?

"I když se skoro celý týden jen milujeme, sprchujeme, jíme a zase milujeme?" zeptala se zadýchaně. "Ty vážně nikdy nemáš dost."
"Jenom si užívám svůj vánoční dárek, kotě. A navíc... Tobě se to přece taky líbí."
Stará dobrá černá magie (str. 104)

Příběhy nejsou špatné, jen trochu bláznivé, ale čtou se velmi snadno a jsou hravé, takže knihu zhltnete rychle. Někdy se i nasmějete, protože kniha je místy až přihlouplá.

Očarovaná je jednoduchá paranormální romance s čaroději, plná erotiky a vášně, která nenudí. Jen každému nemusí vyhovovat ten praštěný svět kouzel okolo. Prostě od knihy nemůžete nic očekávat, ale jako oddychovka obstojí.

Název: Očarovaná (orig. Spellbound, 2013)
Autor: Sylvia Day
Překlad: Jakub Volný
Počet stran: 208
Vydal: Mladá fronta, 2014 (1. vydání)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama