21. února - den blbec

21. února 2015 v 15:34 | krvesajka Anna |  Deník
I krvesajové mají někdy den blbec, aneb když se daří, tak se daří. Těsně před úsvitem jsem se vracela od Ferdinanda (ghoul žijící pod hřbitovem), chtěla jsem si ještě cucnout trochu čerstvé krve od nějakého chodce, ale nestihla jsem to. Dneska totiž v Klatovech svítí slunce už od brzkého rána, takže jsem radši rychle zapadla do domu a byla ráda, že chodba se schodištěm není směrem na východ. Doma mám trochu krve, ale čerstvá přímo z tepny je prostě chutnější. No nic, večer se vydám na lov.

"Otče, proč nám lezou trpaslíci ze záchodu?"
Nejlepší hláška z druhého dílu Hobbita! :-)
(viz. níže)


Vykoupala jsem se a chtěla se namazat mým oblíbeným kokosovým máslem, jenže jsem ho včera dobrala a nekoupila. Ach, ta má hlava děravá. To se vážně může stát jen mě. A aby toho nebylo málo, praskla mi žárovka v koupelně. Alespoň krvesajové vidí ve tmě lépe než lidé, takže jsem si vyskočila na vanu a měnila. Šlo to hůř, než jsem čekala. To víte, ženská mění žárovku!
Na dopoledne jsem si šla lehnout do obýváku na gauč. Krvesajové vlastně spát nepotřebují, ale mohou šetřit energii (aby se nemuseli tak často krmit) tak, že jsou v klidu a odpočívají. A hádejte, co se mi stalo. Špatně jsem zatáhla závěs! Pruh slunce mi ožehl levou nohu. Naštěstí reaguji docela rychle, takže jsem přeběhla místnost na druhou, bezpečnou stranu. Nohu mám jen trochu spálenou, namazala si to krví z ledničky a za chvíli už to bylo v pohodě. Docela trnu, co se mi dneska ještě stane. Taky míváte "den blbec"?

Nudila jsem se, a tak si pustila Hobbita v televizi. Natočila jsem si ho, když ho dávali na HBO a teď ho mám v paměti televize. Asi na oba díly sepíšu svůj názor do filmových pohlednic. Co je lepší - kniha nebo film? To je těžké říci, oboje má svoje klady i zápory. Tolkienovi věrní filmy opovrhují, ale podle mne má i filmové zpracování velké plusy. Filmy jsou o dost akčnější a nabité bojovými scénami, takže děj pěkně odsýpá a ještě se občas zasmějete. Kniha je naopak velmi klidná, má krásný příběh a čte se úžasně, ale trochu se to vleče. Hobbit je vlastně taková fantasy pohádka, tak nemůžete čekat nic velkolepého. A to je taky zásadní chyba filmů, ty se totiž chtěly vyrovnat Pánu prstenů a být co nejvíc epické! Což se vždy nepovedlo. Smůla.

Abyste byli trochu informováni, že nelením, tak připravuji nějaké názory na seriály - Knihovníci, Da Vinciho démoni, Penny Dreadful, Grimm - a filmy - Hobbit, Železné monstrum, RED 1 a 2. Přečetla jsem pár knih, tak přibudou i názory na ně. Tenhle deník stejně skoro nikdo nečte, tak si sem můžu přidávat cokoliv.
A možná přijde i pan Grey se svými Padesáti odstíny šedi. Nevím, proč se to každému nelíbí, vždyť je to absolutní groteskní romantická komedie! Už při knihách jsem se mohla potrhat smíchy, takže film bude podle upoutávek ještě více k smíchu. Ale asi na to nepůjdu do kina, můj smích by někdo nemusel ocenit.

Dneska je zápis do deníku trošku kratší, příště se více rozepíšu. A musím se pochlubit, všimla jsem si, že Standa vybral můj blog mezi patnáct zajímavých. Tak to je vážně nečekané!
krvesajka Anna
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Doporučuji Doporučuji | 21. února 2015 v 19:25 | Reagovat
2 Ewil Ewil | Web | 21. února 2015 v 23:36 | Reagovat

Šumavačka tělem i duší, nyní přebývající přechodně v Brně, zdraví krvesajskou klatovskou šumavačku :)
Jsem ráda, že jsem ve vodách blogu našla někoho, kdo žije sice v jiném městě, jen kousek ode mě, ale ve stejném prostředí a nepopisuje počasí v Praze, Brně nebo v jiném velkém městě, ale ve skromných Klatovech, na pokraji Šumavy :)
Mimochodem - Hobit knížka je mnohem lepší, kouzelnější a obsahuje nevytvořené postavy Peterem Jaksonem, je to jeden díl přetékající kouzelnými okamžiky a hlavně - je to pohádka. Ne hon na za dalším epickým příběhem s tunou nesmyslných bitek.

3 B B | Web | 22. února 2015 v 10:18 | Reagovat

mám ráda knížky od Tolkiena ale filmová zpracování jsou taky dobrá, akorát třetí díl Hobita mě zklamal... ale to se dalo čekat, ono udělat z jedné knížky tři filmy.....

4 krvesajka Anna krvesajka Anna | Web | 22. února 2015 v 12:06 | Reagovat

[2]: Díky za komentář. O Praze a Brně slyšel každý, ale spousta lidí ani neví, že nějaké Klatovy vůbec jsou. A hlavně je tu obvykle příjemný klid. :-) A knižní Hobit se mi líbil více, ale filmy také nejsou k zahození.

[3]: Třetí díl jsem ještě neviděla, ale brzy to napravím. Jsem zvědavá, jak to filmově všechno skončí. :-)

5 Čerf Čerf | E-mail | Web | 22. února 2015 v 21:10 | Reagovat

V tomto případě se, myslím, Standa neseknul. Nevadí-li to, rád se tedy přijdu podívat i příště :-).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama