Třikrát hustej nářez – František Kotleta

28. března 2015 v 21:51 | krvesajka Anna |  Knižní záložky
Brutálně krvavý střet upírů se žlutými mimozemšťany, kteří okupují Zemi, ocení čtenáři se silnější náturou. Jak tenhle boj může skončit? Dokáží si upíři vydobýt místo na život, nebo zhynou jako pokusné krysy? A co se skrývá v počátku jejich stvoření? Kdo byl prvním upírem a kde se vzal?


"Nevezmeme raději roha?" zeptal jsem se pro jistotu.
"Hovno," odpověděl rázně Gerhard. "Poslední před kým jsem bez boje zdrhal z bitevního pole, byl Markus Aurelius a tenhle chlapík už hnije v hrobě zatraceně dlouho."
Hustej nářez (str. 11)


Bratrstvo krve, tak si velkolepě říkají upíři, kteří obývají Zemi od nepaměti. Jejich společenství se člení na klany, aby nedocházelo k bojům o moc, což se občas stejně stává. Upíři vždy stáli v pozadí historie lidstva a různě zasahovali podle potřeby i nálady, jenže před pár lety se vše změnilo. Zemi obsadili kartani - odporně mrňavý žlutí mimozemšťané s vyspělou technologií a lidstvo se pochopitelně vzdalo. Upíři přišli o své postavení "vládců světa" a jsou nyní žluťásky loveni jako krysy. Nyní se v České kotlině chystá sraz celého bratrstva krve, aby se dohodli na postupu, jak to s kartany vyřídit. Žluťásci jsou však připraveni, využijí situace a pozabíjí většinu upírů...
A tak započne velký boj zprvu pouze o přežití, ale pak už jde o celou Zemi. Jan Bezzemek se vrhá do války jako anděl pomsty, kterého nic nedokáže zastavit. Ve starých nepřátelích nachází spojence a objevuje i nové přátele. Jakou roli v příběhu sehraje Janova Dcera Kateřina, germánský upír Gerhard, dívka Petra a také Tomáš Uhřík? Bude upíří rod zachován, nebo vyhlazen? Kdo byla legendární Sangot a odkud přišla?

Autor si nebere servítky a píše velmi realisticky. Když vybouchne granát, tak to prostě musí někoho roztrhat na kusy, s tím se nedá nic dělat. Krev v boji stříká všude kolem a často uletí i nějaká končetina. Upíři tady naštěstí mají tu výhodu, že jim může zase narůst. Oni celkově jsou hodně nezničitelní, protože i když je rozstřílíte na kusy, tak stejně ještě vstanou a zabijí vás. Vážně legrace.

Děj je neotřelý a originální. Upíři versus emzáci, to tady ještě nebylo. Ti malý žlutí hajzlíci jsou navíc pořádně nebezpeční, tedy pokud na sobě mají své bojové skafandry, jinak jsou docela "roztomilý", jak uvedla Petra. Radost po nich šlapat a dělat z nich žlutou kaši, nebo je rozmáznout po stěně.

Kulky do mě bušily, Gerhard ujížděl na motorce a já utíkal za ním. Kupodivu mě napadlo, že jestli tohle natáčí kartanské kamery a pustí to někdy na internet, budeme za idioty pro celou zeměkouli.
Fakt hustej nářez (str. 271)
Co se týče upírů, tak rozhodně nečekejte úžasné upíry typu Edward, tihle jsou prostě odlišní a je s nimi o dost větší zábava. Nevadí jim svěcená voda, slunce, stříbro ani kříže a zabijete je jedině useknutím hlavy, ta jim (snad) už nedoroste. Nebo je můžete zkusit komplet vyhodit do vzduchu, i když z toho se někteří mohou za čas dostat, tedy pokud budou mít přísun ke krvi. Ale pozor, atomová bomba na ně nepůsobí, jedině kdyby byli přímo u výbuchu. I tak to není jisté. Některých upírů se prostě jen tak nezbavíte.

Knihy se nevyhýbá ani sexu, který je živočišný a často dost realistický i nedokonalý, takže rozhodně žádné čtení pro milovnice erotických sérií. I když třeba sex v rakvi má v sobě hodně velké kouzlo, kdo by ho nechtěl vyzkoušet, že?

Pravačkou jsem jí vyhrnul triko a osahával prsa. Byla typ, kterému se říká tající sněhulák. Velká prsa, která se, když holka leží na zádech, roztečou po hrudníku, ale zase o to příjemněji se ta velká prsa hladila a masírovala.
V kalhotách jsem měl napnuto k prasknutí, takže v tenhle okamžik už bych klidně souložil i klokana.
Hustej nářez (str. 19)
Jan Bezzemek se stal upírem dva roky po bitvě u Kresčaku, což je už dlouhá doba. Od té doby zažil už ledacos, což z něho udělalo tvrdého chlapíka, který se nebojí své nepřátelé pozabíjet. Dejte mu do ruky pořádný kvér a rozstřílí všechno kolem sebe. Občas je to pořádný magor, ale jinak dokáže být i milý. Navíc v mučení je expert, další výhoda pro boj. Jen mívá často problémy, protože myslí více penisem než hlavou, a to mu v minulosti přineslo pořádnou řádků nesnází.

Všechny tři díly jsou plné krve, stříleček, výbuchů, akce, násilí a různých bláznivin. Nechybí ani humor na odlehčení jinak těžkých situací, třeba ve trojce se dočkáme útoku upířích transvestitů, kteří se umí do boje pěkně obléknout.

Příběh pěkně odsýpá, nikde nedrhne a hlavně si nezvykejte na nějakou postavu, jelikož může kdykoliv umřít. Autor si s tímhle hlavu neláme a několikrát málem umře i hlavní hrdina, ten je ovšem tak trochu nesmrtelný.

Skvělé počtení pro osoby s odolnější náturou, kterým nevadí krev, střílení a někdy až trochu moc černý humor. Jistě, že se najdou tací, kteří řeknou, že se to nedá číst. No a co? Tady jde hlavně o zábavné čtení, u kterého nuda nehrozí.

Název: Hustej nářez; Fakt hustej nářez; Mega hustej nářez
Autor: František Kotleta
Série: Bratrstvo krve
Díl: 1 - 3
Vazba: Brožovaná
Počet stran: 290; 288; 328
Vydal: Poutník, 2010; Epocha, 2012; Epocha, 2013
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama