Železné monstrum (2011)

29. března 2015 v 11:13 | krvesajka Anna |  Filmové pohlednice
Pozor na spadlé ruské satelity, protože se klidně může stát, že na vás zaútočí! Od sci-fi filmu Iron Invader (USA/Kanada) z roku 2011 rozhodně neočekávejte nic inteligentního, protože tohle už není béčko, ale spíše céčko nebo možné už déčko. :-)

(pozn. foceno z TV)


Z vesmíru spadl ruský satelit obalený zeleným slizem, který miluje všechen kov. Dva bratři Jake a Ethan satelit najdou a odvezou ho na šrotiště k Earlovi, který od nich tento vesmírný šrot koupí. Earl zrovna postavil obří sochu ze šrotu, které říká Golem a co se nestane, zelený sliz přeleze na Golema a ten obživne. Celé městečko je v ohrožení a brzy začnu umírat první lidé...

Děj filmu je velice jednoduchý a nemusíte nad ním vůbec přemýšlet, ono není ani nad čím. Jen by film potřeboval trochu osekat od nudných pasáží, kde se nic neděje, protože by na něj bez problémů stačilo tak půl hodiny a bylo by hotovo. Takhle to má celé 87 minut, což je dost dlouho, hlavně když se všechno vyřeší během dvou minut. Dívka ječí o pomoc, protože všude kolem je hýbající se kovový šrot a samozřejmě se najde i chrabrý hrdina, co ji zachrání. :-)

Naštěstí je tu také žena, která se trochu vyzná v bakteriích, takže může povědět, co ten zelený sliz asi je zač a proč lidé umírají. Jaká náhoda, že zrovna přijela do tohoto pidi městečka, kde je celkem asi jenom patnáct lidí. Záplatka se dá snadno odhalit už po pár minutách filmu a zbytek času se děsíte toho, co filmaři ještě vymysleli.


Prostě je to blbost na entou, ale finále mě rozesmálo. Co platí na zelenou mimozemskou baterii? No přece dobrý chlast, kterým stačí jen pocákat. Tak tohle jsem opravdu nečekala. Naštěstí se bakterie nevzdává a tak se dočkáme i posledního "šoku", přestože to už vypadalo, že lidstvo zase jednou zvítězilo.

Tohle sci-fi by možná bylo o dost lepší, kdyby se to pojalo jako parodie, jenže takhle sledujeme smrtelně vážné herce vyděšeně utíkající před pohybujícím kovošrotem. Tak tohle nemůže brát vážně ni dítě, celý film působí prostě směšně.
A celkové efekty také filmovému zpracování odpovídají. Golem ruší elektřinu, zabijí lidi a chodí velmi pomalu, přitom mu nikdo neuteče.

Co říct na závěr? Klidně se na film podívejte, třeba pochopíte děj příběhu, protože podle mě postrádá hlavu i patu. :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama