Tajemství ztracené archy (2008)

20. května 2015 v 14:05 | krvesajka Anna |  Filmové pohlednice
Tak tohle byl tedy film, který se jen tak nevidí. Ještě teď nedokážu uvěřit svým očím, jakou blbost to zase někdo natočil. :-) Ano, tak to by šel klidně ohodnotit film Monster Ark (USA) z roku 2008.
Biblické monstrum, které vůbec nevypadá nijak biblicky, ale spíše jako nepovedený počítačový experiment a proti němu několik vojáků, archeologů a zabijáků z tajného řádu... Stále chcete vědět více, tak pokračujte v mém názoru na film Tajemství ztracené archy.

(zdroj www.csfd.cz)


Archeolog Nicholas Zavaterro (Tim DeKay) najde v tajné komoře na vykopávkám prastarý svitek a jedině jeho kolegyně (zároveň exmanželka) Ava Greenway (Renée O'Connor) je dokáže podrobně proskoumat. Vychází najevo, že jde o knihu Genesis, ovšem starší verzi než jakou dnes známe a také se od ní hodně liší. Noe postavil dvě archy, v první měl přepravit nějaké ďábělské monstrum (prostě příšera) někam hodně daleko, aby už nikdy neohrožovalo lidstvo, jenže archa ztroskotala a monstrum se ztratilo uvězněné v bedně. Až poté Noe s blížící se velkou potopou postavil tu slavnou archu...
A co naše archeology napadne? Přece musí tuto ztracenou archu objevit, a tak vyrážejí s vojenským doprovodem do Íráku, kde archu skutečně objeví. Jenže se ukáže, že legenda je pravdivá a vědci omylem vypustí monstrum na svobodu a to začne zabíjet lidi na podkání..A aby toho nebylo málo, tak je pronásledují zabijáci z tajného řádu...

Podaří se archeologům vraždící příšeru zastavit? Přežijí to všichni ve zdraví? A jak se zachová tajemný řád se svými pravidly, že tajemství musí být za každou cenu uchováno?

Film jsem si pustila, protože v něm hraje Renée O'Connor aliasGabriela ze Xeny a taky jsem byla zvědavá, jaký paskvil filmaři zase vymysleli, ale tohle jsem nečekala. :-) Občas se ráda podívám na nějaký konspirační "dobrodružný" film, kde nějaký archeologové hledají poklady a odkrývají tajemství z biblických příběhů nebo třeba teorie okolo templářů… Pokud byste se však chtěli něco dozvědět o Noemově arše, tak tady nic není, kromě faktu, že Noe údajně postavil archy dvě. Jinak by film celkem ušel, ale ta příšera všechno kazí.

"Už to otevřete, doktore?"
"Ne. Nehodlám to otevřít. Tohle je archeologická památka nevyčíslitelné hodnoty z Noemovy archy. Ani se toho nedotknu. Tohle místo se zabezpečí, a pak to odvezeme do států a otevřeme tam."
"Já tu s vámi nedebatuju. Ta bedna vysílá signál, kvůli kterému mě sem poslali, buď ji otevřete vy, nebo já. Pomocí C-4."

Monstrum z časů před lidmi vypadá jako nějaká obrněná žába spojená s jiným plazem, a také působí značně kamenitě, velikostně je o trochu větší než člověk a nejčastěji běhá (nebo spíše skáče) po čtyřech. Jen ty pohyby jsou dost sekavé jako nepovedená animace. No, ona celá obluda vypadá jako jeden velký vtip, takže tím sráží i celý film, který by nemusel být zase tak moc špatný.

pozn. Omluvte kvalitu, ale je to focené z televize a monstrum chvíli nepostojí. :-D

Proti archeologům stojí tzv. Noachité, neboli Noemovi potomci, kteří už 5 tisíc let střeží tajemství ztracené archy a to, co ukrývá. Aby byl svět zachráněn, vyslali několik zabijáků, kteří mají stvůru zastavit a všechny svědky zabít. Jenže už ani zabijáci nejsou to, co bývali a nakonec to je jen banda amatérů, které Nicholas musí zachraňovat.

Nejvtipnější postava je velitel vojáků, který by všechno nejraději vyhodil do vzduchu a na monstrum vyzkouší snad všechny zbraně v dosahu. Nezabere pistole, vezme si samopal, pak větší pušku, granátomet a nakonec ji odstřeluje C-4. K jeho smůle je vraždící bestie neporazitelná a střelivo se od ní jen odráží. Ale má dobré hlášky, a tak je asi nezajímavější postavou z celého filmu.

"No tak vylez, čičí, čičí, čičí, čičí… Pojď k tatínkovi, já ti neublížím. Chci si tě jenom podrbat…"
Objeví se příšera a bum, bum, bum… střílí po ní vším, co mají.

Ono celkově tu není moc postav - archeolog, jeho bývalá žena, a jeho dva studenti - obtloustlý mladík a sexy dívka pobíhající v kraťasech a topíku, což je naprosto ideální oblečení do pouště. Ale přece musí vyniknout její dlouhé nohy a ploché bříško, ne? Pak je tu několik bezejmenných vojáků a zabijáků, kteří po nich jdou, ale ti jsou ve filmu jen proto, aby bylo koho zabíjet.

Jak to všechno nakonec skončí? A vážně vám to musím prozrazovat? Není to jasné? V tomhle se nekoná žádné překvapení, jelikož už od počátku filmu je jasné, že obluda bude poražena, svět zachráněn a hlavní hrdina se dá dohromady se svou bývalkou. To je v podobných filmech obvyklé, takže ani zde nezklame. Jen se mi zdá, že zde už nejde ani o Béčko, ale spíše Céčko. :-)

Tajemství ztracené archy je rozhodně nezapomenutelný film, který si budete přát co nejdříve zapomenout, ale svým způsobem je to zážitek. To rozhodně, jen těch kladů jsem tady moc nenašla, vlastně ani jeden. :-) Ale raději si udělejte vlastní názor.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 m. m. | E-mail | Web | 16. srpna 2015 v 21:19 | Reagovat

Lol. Strážci vesmíru :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama