24. května – úvahy na Šumavě

5. června 2015 v 23:45 | krvesajka Anna |  Deník
Už měsíc jsem u Sergije na Šumavě. Opět mi dal napít své krve a poskytl mi útočiště. Já se v Klatovech už bezpečně necítím. Kleventin ví, kde mě najít a klidně tam může poslat víc krvesajů nebo vlkodlaků. Po tom útoku z 23. dubna jsem značně nervózní, ale nezešílela jsem, což je dobrá zpráva.
Sergij mi konečně vysvětlil, co se stalo v jeho dětství. Jeho matku zabil Dragon, vládce krvesajů, ale malého Sergije ušetřil, prý má v budoucnu dodat sílu jeho královně. To jsem svým způsobem věděla, protože jsem si to přečetla v jeho vzpomínkách během pití krve. Pak se mě zeptal, co vím o Dragonovi a jeho královně. Já se přiznala, že skoro nic. Domnívala jsem se, že byli krvesajové a společně vládli mému rodu, ale pak něco stalo a Dragon je už více než 500 let nejspíš mrtvý. To víte, Krvesajové sice mají starou historii, ale nikdo je to neučí, takže dnešní jedinci už vlastně nic nevědí a bohužel mezi ně patřím i já.

"Skoro ve všem se mýlíš," řekl Sergij a povzdechl, "Dragon nebyl tak úplně krvesaj. Domnívám se, že je to nějaký kříženec, ale víc o něm nevím, jen že je silnější a mocnější než obyčejní krvesajové. Jeho královna byla jen krvesajka a aby bylo mocnější, tak pila krev svého druhu, jenže to nezvládla. krvesajské tělo a mozek není přizpůsobeno k nadměrnému konzumování jejich krve, takže se v podstatě zbláznila. Stala se vrčícím zvířetem, které zajímala jen krev. Pak zemřela a Dragon od té doby hledá novou královnu. Tedy spíše hledal, protože byl magicky uvězněn, nějakými čarodějkami. Až poté narazil na mě a matku, z její krve nabyl dojmu, že jen Yettiemská krev by měla pomoci během procesu přeměny."
To mě zaujalo, protože měl pravdu. Jeho krev mi opravdu pomohla zvládnout tu nesnesitelnou žízeň, ale co se to se mnou děje? Co je to za přeměnu? Stávám se snad nějakým "super-krvesajem"?

Měla jsem hodně času přemýšlet, o všem co se kolem mě od podzimu událo, a stále mi chybí hodně neznámých. Od krvesaje Dmitrije a z krve vlkodlaků jsem se dozvěděla, že Kleventin chce, abych pila krvesajskou krev, dokonce mi jí sám trošku dal. To byla ta má "zamilovanost", tehdy jsem nedokázala na Kleventina přestat myslet a neustále po něm toužila. Mělo mi být jasné, že ten chlap něco kuje a nemyslí to se mnou nijak dobře.
Jsem snad já ta budoucí královna? A má mě to vůbec těšit, nebo spíše děsit? Kdo mi ovšem dá nějaké odpovědi na mou nejistotu? To může jedině Kleventin, ale přece si to k němu nemůžu jen tak nakráčet a požádat ho, aby mi laskavě sdělil své plány. To bych musela být vážně šílená.
Pak jsem si uvědomila, že ve Velkém archivu o tom musí mít informace, tam se dá najít všechno z historie krvesajů. Jenže tam taky nemůžu, Správce jistě kontaktoval Kleventina, minimálně kvůli tomu, co zahlédl v mé mysli. Anebo taky s ním mohl spolupracovat celou dobu, Kleventin je vládce Plzně, takže má velkou moc a každý mu jistě leze do zadku.
Jenže já prostě potřebuji zjistit, co se to se mnou děje!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama