11. srpna - Alexandr

15. srpna 2015 v 17:30 | krvesajka Anna |  Deník
Od té doby, co jsem se vrátila do Klatov, se chodím často procházet, počasí je skvělé, i když lidem kolem je vedro. Krvesajové mají tu výhodu, že jim chlad či horko nevadí, a já si konečně můžu užít slunečné počasí. Chtěla bych být bezstarostná a užívat si klidu, ale musím přemýšlet o tom, čím jsem se to stala. To už nejsem krvesaj? Nebo jsem nějaký super-krvesaj? Je to už dva týdny a já se zatím ještě nenakrmila, vůbec totiž nemám žízeň. No, alespoň ze mě není šílené vraždící monstrum toužící pouze po krvi… Ale má mě to uklidnit?

Je úterý ráno, vylezla jsem z postele, opláchla se a vyšla ven. Jenže už při prvním kroku jsem se zarazila. Cítila jsem krvesaje! Je možné, že by Kleventin někoho poslal, aby mě přivedl zpátky? Šla jsem po stopě a došla až k doupěti mého kamaráda ghoula Ferdinanda.
Vtrhla jsem do Ferdinandovi skrýše. "Nemůžeš si tady sakra někdy vyvětrat?" řekla jsem a nakrčila nos před smradem z tlejících mrtvolek zvířat. A pak jsem ho uviděla… Můj stvořitel Alexandr v dobře padnoucích značkových džínách a košili seděl u stolu a hrál s Ferdinandem karty. Tak tohle se skutečně nevidí každý den.

"Anno, takhle si hlídáš teritorium? Přijel jsem nad ránem a ty nikde. To jsem tě nic nenaučil?" peskoval mě Alexandr jak malou holku, ale přitom se dál věnoval hře.
Co jsem mu na tohle měla říct? Okamžik jsem přemýšlela a pak řekla toto: "Pardon, ale od té doby, co jsem se přeměnila v nějakého super-krvesaje, tak se můžu procházet i ve dne na slunci, proto v noci odpočívám."
"Já vím, chtěl jsem tomu všemu zabránit, ale nějak se to pokazilo. Jsem tvůj stvořitel, takže vím o všem, co se s tebou děje," poznamenal smutně. Já se ho začala vyptávat na další věci a on se mi snažil na všechno odpovídat.

Alexandr mě původně vůbec nechtěl přeměnit v krvesaje, i když to dostal od Dragona příkazem, ale nakonec to udělal, aby ochránil mou rodinu před Kleventinem. On totiž byl až přílišný vlezdoprdelka a nejspíš by zabil mé rodiče a mě stejně přeměnil. Takhle alespoň oni zůstali ušetřeni.
Můj stvořitel je toho názoru, že by Dragon už nikdy neměl být vypuštěn ze svého vězení, protože má příliš zastaralé názory a nejraději by zotročil lidstvo a krvesajové by opět vládli světu. Býval to sice jeho blízký přítel a rádce, ale nikdy nesouhlasil s jeho názory.
Jenže tím, že jsem prodělala proměnu v "super-krvesaje" (pro můj stav neexistuje pojmenování), tak vyvstal velký problém. Jakmile se napiju Dragonovi krve a má krev se dotkne pečetě vězení, Dragon bude osvobozen. Abych byla přesnější, v Dragonově předpovědi se říká, až se královnina krev vsákne do pečetě, tak vládce krvesajů opět povstane…

Jak to tak vypadá, největší hrozbou světa jsem já, protože moje krev dokáže vypustit velkého zlosyna. Ach, jo. Nemůžu se jednou dozvědět, že budu žít šťastně až do smrti?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama