Knihovníci (2014)

6. srpna 2015 v 19:33 | krvesajka Anna |  Seriálové papírky
Knihovník Flynn Carsen se po trojici filmů dočkal i seriálového pokračování, i když tvůrci to pojali po svém, a tak hned na počátku Flynn nedopatřením ztratí Knihovnu… Jak je vidět, o zábavu je postaráno, tak můžeme jen doufat, že Knihovna bude zase objevena, protože co je knihovník bez své Knihovny?

"Nabízím život plný záhad i útrap, samoty a dobrodružství. A hlavně příležitost k opravdové změně. Každý týden spasit svět... někdy i dvakrát. Co vy na to?"
2. epizoda

Zdroj: Pinterest

Knihovník Flynn Carsen už nějakou dobu vykonává svou práci v Metropolitní knihovně, což znamená, že je neustále na cestách po celém světě a zachraňuje mocné (často až zázračné) artefakty. Proti němu stále stojí Hadí bratrstvo, starodávná skupina v čele s tajemným Dulaquem, kteří se chtějí vrátit magii do světa a pomocí ní vládnout…

Knihovna nějak vytuší, že Flynn potřebuje pomoc, a tak pošle kouzelný dopis plukovníku Eve Bairdové, aby se stala novým Strážcem. Jenže než se stačí v nové práci rozkoukat, tak dojde k několika "náhodným" úmrtím možných adeptů na knihovníka. Rozhodnou se zbývající potencionální knihovníky ukrýt v Knihovně, ale věci naberou nečekaných obrátek a tak trojice mladých lidí - vysoce inteligentní tesař Jacob Stone s encyklopedickými znalostmi dějin umění, zlodějíček umění Ezekiel Jones a Cassandra Cillian, která díky halucinacím dokáže vypočítat cokoliv nebo vnímat svět trochu jinak - je naverbována jako knihovníci-učni. Po zmizení knihovny naštěstí objeví malou osamostatněnou sekci, kterou vede Jenkins, odporník na historii a vědec, zkoumající využití magických artefaktů v praxi.

Dokáže knihovník zachránit svět před Hadím bratrstvem? A najde ztracenou Knihovnu? Jak si povedou tři mladí knihovníci-učni a jejich Strážce? Co všechno na svých cestách zažijí?
.................

"O čem to mluvíte? My Knihovníky necvičíme."
"Ano, ale není to hloupé? Vezmete inteligentní, nic netušící jedince, hodíte je do světa magie, a pak čekáte, že neumřou, než najdou dveře na toalety."
2. epizoda

Knihovníci nepostrádá humor, napětí i akci. Je to taková volná verze Indiana Jonese, jen tu je několik knihovníků, kteří zachraňují svět a získávají různorodé artefakty. A že se v jednotlivých dílech rozhodně nudit nebudete, protože diváka čeká zajímavá směsice podívané.
Magie, minotaur i se svým labyrintem, záchrana Santa Clause, setkání draků, džinů a jiných bytostí, pohádky v reálném životě, podivné události na středoškolské vědecké soutěži, strašidelný dům a zmizelé lidi, únosy mimozemšťanů nebo roztříštění reality, když se někdo pokusí přepsat čas a knihovník musí cestovat mezi různými realitami…

Zdroj: Pinterest
Noah Wylie (Flynn Carson)

Flynn je pořád stejný, i když nám od filmů trochu zestárl, prostě je na něm vidět, že od Honby za Kopím osudu uběhlo už deset let. Ale humor má pořád skvělý, u některých jeho hlášek se člověk málem smíchy válí po zemi.

"Očividně jsem spustil past. A mám asi tak tři minuty na odjištění, než opál přemění každou mrtvolu v okolí sto mil na lidožravé zombie, což se zdá zbytečně dramatické."
"Koukejte to zastavit!"
"Tady já se snažím, ale jde o velmi složitý alfa-numerický kód na základě veršů latinské Bible. A daleko lépe by se soustředilo bez blbého pípání atomové bomby!"
Knihovníci 1. epizoda - první setkání Knihovníka Flynna a plukovníka Bairdové.

Knihovník bez Knihovny být nemůže, to přece nejde a tak se Flynn Carsen vydává hledat Knihovnu (objeví se asi jen ve čtyřech dílech) a naši knihovníci-učni jsou na odhalování záhad sami. Ale ještě mají plukovníka Bairdovou a Jenkinse, který má ve své sekci Knihovny dost zajímavé věcičky. Například je tady kniha, kde se den co den objevují záhadné události z celého světa, nebo třeba kouzelné dveře, které se dokáží napojit na jakékoliv dveře na světě, což se knihovníkům při cestování rozhodně hodí.

Na první pohled se může zdát, že jde o jednotlivé díly, kde knihovníci řeší různé záhady, což je vlastně pravda, ale v posledním díle se dozvíte, že když jde o Knihovnu, tak nic není náhoda a všechno má nějaký smysl.

"Při poslední společné akci jsme se vloupali do Buckinghamského paláce. Teď máme v plánu Vatikán?"
5. epizoda

Zdroj: Pinterest
John Kim (Ezekial Jones), Christian Kane (Jacob Stone), Rebecca Romijn (Eve Baird), Lindy Booth (Cassandra Cillian), John Laroquette (Jenkins)

Hadí bratrstvo je stále stejné, proti knihovníkům bojuje sexy žena, která ovládá bojové umění a několikrát se střetne se Strážcem. Což se ovšem stalo už v prvním filmu, jen se změnily postavy. Tajemný Dulaque je dost podivná postava, pořád chce ovládat svět a když už ho knihovníci porazí, tak se ukazuje to, že je zřejmě nesmrtelný, jelikož se znovu a znovu objevuje. Prostě neporazitelný nepřítel, který má nepříjemnou vlastnost objevovat se v nejnevhodnější dobu.

"Měli jsme magii. Svět byl lepším místem."
"Vážně? Divoká magie, krutí králové, šílení mágové. Ano, klid pro duši."
10. epizoda


Knihovníci (The Librarians) z roku 2014 je docela dobrý seriál, kde si užijete záhady, dobrodružství, ale hlavně pořádnou porci humoru. Zábavná podívaná, od které nesmíte očekávat příliš, prostě taková pohodovka. A pokud jste si oblíbili filmy s Flynnem, tak věřím, že se vám bude líbit i seriál.
Zatím má jen první sérii s deseti díly, ale snad by se měla natáčet i druhá řada. :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama