Národ upírů (2012)

2. srpna 2015 v 1:51 | krvesajka Anna |  Filmové pohlednice
Jeden z nejlepších filmů o upírech... Hahahahahahaha! :-D Ještě teď se směju! Na to se nedalo koukat, tohle už není béčko, ale spíš nějaké déčko. :-) Člověk se u toho alespoň pobaví. O čem mluvím? Před chvíli jsem shlédla sci-fi horor Národ upírů (orig. True Bloodthirst nebo též Vampyre Nation) z roku 2012.

Zdroj: Pinterest

Ocitáme se v blízké budoucnosti, ve městě Bukurešť v Rumunsko. Upíři sílí a nabývají na počtu, proto už se nemusejí bát a klidně si to vykračují společně s lidmi. Rumunští vědci vynalezli syntetickou krevní substanci, která je náhražka za lidskou krev. Na první pohled ideální společnost, jen kdyby lidí neubývalo a upírů nepřibývalo... Jenže pak se objeví nákaza, která mění v upíry v netopýří monstra, což se nelíbí ani upírům, ani lidem. Musí se to vyšetřit a odhalit ohnisko nákazy, ale ještě tu jsou lidé, kteří by nejraději sprovodili za světa všechny upíry... A tak hrstka lidí a pár upírů bojují za budoucnost světa...


Upíři jsou tu bledí, mají stříbrně lesknoucí oči, jsou hodně rychlí a mají velkou sílu. Na slunci se rozpadnou v popel, tedy pokud nejsou řádně zakuklení do mikiny, to se pak z nich jen trochu práší. :-)
Za to nakažení se promění v obřího netopýra, který má všechny schopnosti upíra, jen umí lítat a jsou ještě o chlup vražednější. Vždycky někde přelítnou a už jsou tam mrtvý, tedy pokud je někdo nezastřelí, neprobodne nebo neusmaží na slunci.

Na filmu jsem našla jediné dvě pozitiva, a to Neil Jackson (seriál Ospalá díra nebo Blade) a Andrew Lee Potts (Pravěk útočí), což jsou docela pěkní herci, tak se na ně hezky kouká. I když to jejich urputné snažení boje s počítačovými netopýry je trochu kýčovité.

Zdroj: Pinterest

Film se sice snaží o akci, ta však působí dost ošuntěle, hlavně výbuchy bomb a granátů. Nejlepší je, jak nějaký chlap vždycky vytáhne z kapsy od bundy nějakou rozbušku i s trhavinou, přesně tak velkou, jak zrovna potřebují - asi běžná výbava bojovníků s upíry. :-)

Je tu pár "drsných" chlapů (nebo si to spíše o sobě pouze myslí) a několik sexy slečen, které umí nakopávat zadky, ale rády se čas od času nechají zachránit. Jména postav nejsou nikterak důležité, protože stejně se většina nedožije závěrečných titulků, ale to už v obdobných filmech bývá běžné.

Nevyhneme se ani romantice. Jeden z hrdinů má manželku upírku, a tak se s tím musí vyrovnat, tedy pokud to dokáže. A pak se ještě Harkerova sestra zakouká do upíra. Jak to s nimi dopadne? No, můžete hádat. I když si myslím, že se to dá snadno předvídat.

Zajímavé jsou počty obřích netopýrů, které si filmaři mohou počítačově dodělat podle potřeby. A tak vlastně ani nezáleží na tom, kolik jich hrdinové pozabíjí, jelikož monster přibývá podle velikosti prostoru, který je potřeba zaplnit. Na střeše jich budou stovky, kdežto v podzemní chodbě jen pár - víc by se jich tam ani nevešlo. :-)


Upíří národ byl vážně hrozná sračka, která byla tak trapná, až byla vtipná. U některých "vážných" scén se můžete potrhat smíchy a ty bojové akce jsou taktéž k smíchu. Proč někdo takové filmy vůbec natáčí?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama