Robocroc (2013)

3. září 2015 v 12:41 | krvesajka Anna |  Filmové pohlednice
Když něco spadne z vesmíru, tak je hned jasné, že to znamená problémy, hlavně pokud se k tomu připlete armáda. Přidejte bandu polonahých puberťáků a je jasné, že na křik lidiček nebudeme muset dlouho čekat... Tak tohle přesně vystihuje americký sci-fi "horor" Robocroc z roku 2013, při kterém nebudete stačit valit oči nad kvalitou. :-)

(Zdroj: www.csfd.cz)

Z vesmíru spadne vojenská sonda s nanoroboty rovnou do výběhu krokodýla v Zoo a "roj" nanorobotů jej infikuje, takže se začne měnit v kovové monstrum, které má pouze jeden cíl - přežít. K tomu se v místním aquaparku koná taneční párty, takže je plný spoře oděných puberťáků, mezi nimiž je i syn hlavního ošetřovatele. Je nutné zachránit mládež a zastavit robocroca...


Armáda se zase předvedla. Vojáci pobíhají okolo, střílejí a nechávají se požírat. Plukovník, co to má na starost, tak se snaží montrum zastavit. Ale doktorka, jenž projekt vede, tak chce pokračovat. Pro ní je to jen zkouška v terénu. Jenže jí nemohou odvolat, takže to přinese pouze další komplikace.

Naštěstí je tu hlavní ošetřovatel Duffy, kterého ho hraje Corin Nemec, což byl důvod, proč jsem si film pustila. Znám ho ze seriálu Hvězdná brána jako Jonase Quinna a je to docela fešák. A to je asi jediný klad filmu. Ošetřovatel musí zachránit syna a ještě uplatnit své zkušenosti, aby zastavil krokodýla, který se ovšem příliš nechová jako obyčejný krokodýl. Díky nanotechnologii se mění v kovovou příšeru, jenž by se možná dala ovládat, ale to doktorka nepotřebuje, a tak dělá všechno proto, aby se krokodýlovi nic nestalo.

Jako v každém správném béčku s příšerou nesmí ve filmu chybět hezká slečna, která poletuje okolo hlavního hrdiny. A tak je tu bioložka, která zrovna nastoupila a ošetřovatel Duffy na ní může oči nechat. Zda jí v závěru dokáže sbalit, je asi jasné, ale možná taky ne. ;-)


Efekty tedy stojí za to! Ještě ten původní krokodýl vypadá jako krokodýl, ale po nakažení nanotechnologií je z něho příšera, která je z kovu a tvarem připomíná spíše obří ještěrku. A ty pohyby jsou taky super. Ještě teď se směju.

Krve je tu pomálu, a těla po útoku krokodýla raději mizí, než aby se musela ukazovat části roztrhaných těl. Jak je vidět, tak i na tom se dá ušetřit. Krokodýl své oběti nějak odtahuje, nebo je možná polyká celé jako anakonda. Ono se není ani čemu divit, nejpřekvapenější okamžik filmu totiž je, když krokodýl skočí a srazí vrtulník za letu. Na to jsem zůstala koukat s otevřenou pusou a nezmohla se na slovo. Vážně mi to vyrazilo dech.

Řeknu vám, jít na robotického krokodýla s nožem, tomu se říká odvaha. Hlavně pokud ho nedokážou zastavit ani kulky nebo trhaviny. A tak je otázkou, zda monstrum vůbec něco zničí...

Robocroc je film, na který se podíváte jednou a víckrát už raději ne. Je to sci-fi, ale hororem bych to nenazývala, jelikož při filmu nemáte strach, ale spíše se děsíte toho, co si filmaři ještě vymyslí. :-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama