Oživlá mumie (2005)

26. října 2015 v 11:32 | krvesajka Anna |  Filmové pohlednice
Jako zábavná komedie by to bylo naprosto boží, ale bohužel to filmaři pojali vážně, a tak to jedna velká fraška... Oživlá mumie (ori. The Fallen Ones) z roku 2005 v hlavní roli se ukázal Casper Van Dien, díky kterému jsem se na film vůbec dívala. No, občas jsem vážně valila oči. :-)

"Neuvěřitelné."
"V kreslených filmech to funguje, ale tohle?"
"Musím smeknout, to byla trefa."
"No co, to zvládne každý kreslený hrdina."Amón, padlý anděl ničitel neboli anděl smrti se zachraňuje před velkou potopou a jednoho ze svých synů (obřího Nefilin) nechá mumifikovat, aby mohl jednoho dne opět povstat...
V dnešní době se provádí archeologický průzkum, než se začne s výkopy na stavbě. No, a najde se obří mumie... Pak se náhle začnou ztrácet dělníci...

Kromě velkého padoucha, kterým kupodivu není obří mumie, ale její tatíček padlý anděl, tak je tu fešná slečna, do které se překvapivě zakouká hlavní hrdina Casper Van Dien, ale zároveň o ní má zájem i padouch. No a to je tak celá zápletka. Obří mumie velká jako panelák pobíhá pouští a občas spolkne nějakého zapomenutého človíčka a pořádně od plic zařve.

"Trefil jsem. Slyšeli jste jak zařval?"
"Jo. Naštval jste ho."

Ale musím uznat, že film má skvělé hlášky, u který se budete válet smíchy. To je asi jediný klad filmu, na který se jinak dívat nedá. Prostě to musíte brát s nadhledem. Jen kdyby to i herci brali jako srandu, to by bylo daleko lepší. Takhle ovšem vidíme urputné snažení o záchranu světa a herce vrhající se do akce s kamennou tváří.

"Kam zmizela?"
"Jak to, kam zmizela? Je to třinácti metrová mumie."

Následovníci padlého anděla celou dobu křičí stále na dokola: "Amón Nó-Má! Amón Nó-Má!", nebo aby měli změnu repertoáru tak pak opakují je: "Amón! Amón! Amón!"

Film je dost překombinovaný - obří mumie, následovníci zloducha, padlý anděl, potopa světa, synové andělé Nefilin nebo normální mumie. Je toho prostě moc. A všechno je naprosto odfláknuté, že to většinou vůbec nedává smysl.

"Nechrajte si s těmi mumiemi!"

A ty efetky jsou něco! Kameny vůůbec nevypadají jako z počítače, mumie se dosti kymácí ze strany na stranu, klidně odhazuje vrtulník jako nějaký míč a na závěr voda s přehrady spláchne všechno, ale hlavně má největší sílu proudu až o několik kilometrů dál od odpálení. Prostě něco!

Oživlá mumie je naprostá šílenost, ale jednou se na ní člověk může podívat. Víckrát to asi už neudělá. :-) Zábava a humor jako u béčka, kéž by ovšem šlo o parodii, takhle to není ono.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama