Doupě vlků (2014)

26. února 2016 v 9:21 | krvesajka Anna |  Filmové pohlednice
Já ty vrčící chlupáče mám vážně ráda a Doupě vlků (orig. Wolves) z roku 2014 není vůbec špatný film. Samozřejmě nejde o žádný velkolepé dílo, ale jako zábavná podívaná to je dostačující. Navíc jsou tu moc hezký chlapy, tak je vážně na co se dívat. ;-)

(zdroj: www.csfd.cz)

Cayden Richards je oblíbený student střední školy a jeho život byl vždy skvělý, ale nyní se všechno mění. Má noční můry, je náladový a občas mívá návaly vzteku spojené až s nadpřirozenou silou. Během zápasu nechtěně (no, prostě se přestane ovládat) ubije jiného studenta a pak se probudí doma celý od krve. Jeho rodiče něco zabilo a trochu snědlo. Cayden prchá před policií, protože si všichni myslí, že je to šílený magor. Jenže on je něco daleko horšího… vlkodlak, který se probouzí k životu a má schopnosti zabít každého, na koho narazí.
V jednom baru potká podivného chlápka, který tvrdí, že je taky vlkodlak a doporučí Caydenovi, aby navštívil odlehlé horské městečko Lupine Ridge, kde by mohl najít odpověď na otázku, kdo ve skutečnosti je. No, a chlapec se tam na své motorce vydá. V městečku se seznámí s krásnou "vlčí samičkou" Angelinou a samozřejmě se do ní zakouká (pozor! Dojde i na osrstěný sex).
Všechno by se mohlo zdát idylické, jenže brzy se přiženou další problémy. Ve městě a farmách v okolí totiž žijí dvě skupiny vlkodlaků - jedni na svou vlčí podstatu příliš nedají a žijí "civilizovaně", prostě se nemění a žijí v míru; ovšem je tu druhá skupina "divokých", kteří obývají lesy, oddávají se touze být vlkem a jsou schopni naprosto všeho, i vraždy. No, a je jasné, že Connor, vůdce "divokých" si vyhlédl Angelinu jako matku svého potomka… To přináší trable a Cayden bude muset konečně přijmout, čím je, jinak nemá šanci přežít.


Zápletka je dost jasná už od začátku a závěr taky ničím nepřekvapil, protože Wolves je typický film učený pro puberťáky a ty musí končit happyendem, jinak to nejde. Všechno zachraňuje několik brutálnějších scén, protože filmaři se nezalekli krve ani pojídání lidí, ale nepřehánělo to, takže je to takové příjemné zpestření filmu.


Cayden (kterého hraje Lucas Till) tady několikrát pobíhá bez trička a divačky se mohou pokochat jeho svaly během práce ve stodole. Je to prostě takový sladký chlapeček, který se hodí do romantiky. Jen je problém v tom, že mu nikdo prostě nemůže uvěřit, že se z něj najednou stane zabijácký borec, který likviduje jednoho protivníka za druhým. Prostě to působí až směšně.

Angelina (hraje jí Merritt Patterson) je sexy dívenka s uhrančivým kukučem, která se do Caydena zakouká na první pohled. Možná jde o vlčí záležitost, ale ti dva když se poprvé spatří, tak se čas na moment zastaví a jejich pohledy se spojí. Typická kráska, která se hodí do sladkých scén nebo jako ječící slečna v nesnázích (už jsem její herecký talent viděla ve filmu Železné monstrum, kde tedy ječela pořádně). :-) Ve Wolves naštěstí může ukázat, že je v ní i vlčí divokost, třeba během osrstěného sexu s Caydem, nebo v závěrečném boji.

(zdroj: Pinterest)

Celý film zachraňuje Connor (hraje ho Jason Momoa), což je dost velká ironie, jelikož jde o hlavního záporáka a vůdce divokých vlkodlaků, kteří jsou schopni všeho. Jenže on jediný umí alespoň trochu hrát a toho tvrďáka mu prostě divák věří. Taky to není poprvé, co podobnou postavu hraje, takže už to asi umí. :-)
Connor se může na první pohled zdát, že je šílený vrah a gauner, jenže když si od někoho vyslechnete jeho příběh, tak zjistíte, že je všechno trochu jiný. On je spíše zatrpklý a nabručený na všechny, protože ho připravili o jeho lásku, navíc už od mládí ho všichni ve městě měli za zlého, tak jim jen vyplnil přání a stal se terorem všech místních obyvatel. Cvok je to ovšem pořádný. :-D

Přiznám se, že divocí vlkodlaci mi byli mnohem víc sympatičtější, než ti z města, kteří se už dávno ani neumí přeměnit. Běhat nocí, nechat se unášet svými smysly a podvolit se vlčím pudům, to zní prostě nádherně. Jen by nemuseli roztrhat každého, koho se jim zamane.

Vlkodlaci se vlastně dělí na dva druhy - první se tak narodí a má plnou schopnost se přeměnit do vlkodlačí podoby, ti druzí se vlkodlakem stanou po kousnutí, ale jsou slabší a nedokáží se přeměnit, obvykle mají jen trochu srsti.
Podobu vlkodlaka tentokrát filmaři pojmuli trochu mezi zaběhlé stereotypy a dost mi připomíná masky ze seriálu Grimm. Nemění se ve vlka, ale ani ve vlčí monstrum s delšími končetinami a protáhlým psím obličejem. Tady se lidi prostě jen osrstí, k tomu mají na rukou drápy, uši do špičky, pusu plnou ostrých zubů a nos mají trochu podivný. Jen nechápu, proč Angelina je ve vlčí podobě podivně proužkovaná.

(zdroj: Pinterest)

Wolves není špatný film, jen bych ho příliš nepočítala mezi horory. No, dalo by se to mezi ně zařadit asi stejně jako Stmívání. :-) Ano, jsou tu vlkodlaci, ale žádné hororové scény tu nejsou. Romantický film pro mládež s vlkodlaky? Jo, takhle bych to vystihla. :-)

Příjemná oddychovka, na kterou se dobře dívá.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lucka Lucka | E-mail | Web | 26. února 2016 v 22:08 | Reagovat

Já jsem ten film viděla a musím souhlasit, taky mi to hodně připomnělo maskami Grimma. :-) Ale jako oddechovka dobré, i když bych to asi znovu vidět nemusela.

2 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 27. února 2016 v 22:30 | Reagovat

Jason Momoa je prostě borec :) Nedávno  ho viděla v novější verzi Conana a byl tam super. I když někdy mám problém s tín, že od něj čekám dothračtinu z Hry o trůny :DDD

A film vypadá celkem zajímavě, mrknu na něj :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama