2. dubna

3. dubna 2016 v 18:00 | krvesajka Anna |  Deník
Minulost
Vítejte v krutém středověku, kde vládne smrt, touha po krvi a krvesajové. Jo, nejspíš jste si mysleli, že historii znáte, ale já už vím, jak moc jsem se mýlila. Dějiny mají tu chybu, že se mění podle doby, kdy je o nich vyprávěno a dneska je všechno dost zidealizováno. Krásné panny, stateční rytíři v zářivé zbroji a trubadúři skládající oslavné zpěvy na velkolepé činy. Jasně, jenže do této krásy krvesajové asi nepatří.

Dragon vládl krutě a bez slitování, zabíjel nevinné i vinné bez rozdílu, prostě pro zábavu. Častokrát se nechal slyšet, že lidstvo je jen zvěř chovaná pro potravu. A už vím, proč Strážce tolik nesnáší krvesaje a nechce, aby se Dragon navrátil do tohoto světa. Jeho osud jsem totiž viděla na vlastní oči. Dragon měl sice svou královnu Adelaidu, ale hledal si povyražení i jinde, nejen u krvesajů, ale také u lidí. A Strážcova manželka byla jednou z těchto nebohých žen, které neměly šanci přežít ani jedinou noc. Strážce ji našel z rána roztrhanou u potoka a sám se pokusil skoncovat s Dragonem, ale ten ho nechal žít, jen ho zohyzdil.


Alexandrovy vzpomínky na Adelaidu jsou poněkud zkreslené, protože mohu prohlásit, že tahle ženská byla šílená vždycky. A jak se vyžívala v mučení a zabíjení, kam se na ní hrabe Dragon. Pak si usmyslela, že už nebude jen obyčejný krvesaj. Je přece královna, tak chtěla prodělat přeměnu. Pila spoustu krvesajské krve, i ze samotného Dragona. Alexandr byl nešťastný, protože ji miloval ještě za jejího lidského života, a tak všechno dával za vinu Dragonovi. Jenže háček je v tom, že proměna v krvesaje nikoho povahově nezmění, ona musela být zlá už předtím, jen se uměla skvěle přetvařovat a hrát si se všemi okolo podle nálady.
Přeměna v super-krvesaje se u ní dost vymkla z kontroly a ona zešílela. Útočila na všechny, dokonce Dragon měl velké problémy jí zvládnout. Bylo vtipné, sledovat jak se ti dva perou a Adelaida má navrch. Co mě zaujalo, bylo to, že Adelaida pak mohla jíst i lidské jídlo, i když toho příliš často nevyužívala, chtěla hlavně krev. Po té přeměně totiž nebyla tak docela krvesaj. Už vím, co tím Strážce na hřbitově myslel, Adelaida a já jsme něco mezi krvesajem a člověkem. Zachovaly jsme si krvesajské schopnosti i moc, ale naše krev je více podobná lidské. Proto jsme téměř nezranitelné, ani posvěcené předměty nebo osikový kůl na nás nefungují, už nejsme krvesajem.

Podle zápisu ve Velkém Archivu jí měli zabít vesničané, tím, že jí upálili. Ale to se mi nezdá, při její síle jí nemohl přemoci žádný dav lidí. Pár dní jsem čekala a nakonec zjistila, co se jí doopravdy stalo. Strážce byl sice člověk, ale už v té době se zabýval okultismem a pomocí duchů předků jí spoutal. Myslela jsem, že to zpečetěné, ale ona se Strážcem dohodla a řekla mu, jak vniknout do Dragonovi pevnosti. Ona všechny zradila! Strážce jí pak nechal upálit a lidé vtrhli do pevnosti. Krvesajové byli překvapení a neměli šanci. Dragon se sice bránil, ale byl zatlačen do podzemí, kde ho duchové předků drželi v šachu. Nemohl své porážce zabránit, ale věděl, jak se jednou vrátit. Vyslal Alexandra a další své lidi (mimo jiné i vlezdoprdelku Kleventina), aby našli lidské potomky Adelaidy a sledovali jejich rod, dokud se nenarodí nová královna. Jedině její krev ho osvobodí.
Dragon byl magicky zapečetěn ve svém hrobě, protože nikdo nevěděl, jak ho zabít. A kletba nade mnou byla již vyřčena.

Současnost
2. dubna
Jsem v parku, slunce už zapadá, ale já jsem byla celé odpoledne venku. Slunce tak hřeje a já pořád cítím kolem sebe chlad. Nevím co dělat. Bylo šílené, to všechno v minulosti sledovat a nemoct zasáhnout. Kdybych mohla něco udělat, tak jsem teď nemusela být v tomhle průšvihu. Jen má krev osvobodí Dragona, jenže já nechci, aby se dostal ven. Svět, tak jak ho znám, by určitě skončil a krvesajové by opět vládli. To nemůžu dovolit, ale jak tomu zabránit, tedy kromě toho, že zemřu? Celý tenhle výlet do minulosti byl k ničemu. Ano, něco málo jsem se dozvěděla, ale jak to mám všechno zastavit?
"Tak tomu nech volný průběh," zazněl mi hlas v hlavě. Otočila jsem se a za mnou v parku stál Strážce, teď už ve své "duchařské" podobě, tedy kostlivec v kápi a mlha okolo něj. Byla jsem překvapena, že ho vidím, protože se má zjevovat jen během období svátku mrtvých, ale nyní je už duben.
Jako by mi četl myšlenky a pousmál se, tedy, pokud se lebka může usmát. "Jsi smrtí políbená."
"Cože? To se přece říká o upírech hned v několika knihách nebo filmech. Dost laciné klišé," řekla jsem mu a chtěla jít pryč. Nějak už s něho strach nemám.
"Jen jsem ti odpověděl na tvoji otázku, jak to že mě vidíš, i když není můj čas," řekl, ale všiml si mého udiveného výrazu. "Duchové nikam nezmizí, jsou ve světě lidí po celý rok, jen na Halloween mohou být spatřeni, nebo alespoň pobýt v blízkosti svého rodu. Jenže ty jsi prošla branou smrti, a tak jsi smrtí políbenou."
"Tím chceš říct, že uvidím duchy!" vykřikla jsem zděšeně.
"Ano, jistě. Jen se pořádně rozhlédni kolem sebe," odpověděl mi trpělivě Strážce. Podívala jsem se po parku a nic neviděla, čímž se mi ulevilo. Nechci vidět duchy. Strážce se spletl. Pak jsem ovšem zahlédla pohyb mezi stromy, byly tam jen stíny, jenže já věděla, co jsou zač. Duchové! Proč já! Zaúpěla jsem v duchu a obrátila oči v sloup.
"Krvesaj by cestu do minulosti nepřežil, ale ty ano. Tohle je cena za odpovědi."
"Co to meleš?! Já nestojím o duchy! Navíc jsem se prd dozvěděla!" křičela jsem na něj.
"Opravdu? Už víš, kdo jsi a čím ses stala. Navíc znáš svůj osud," vysvětloval klidně Strážce.
"Jak mám Dragona zastavit, aby znovu nepovstal?!"
"To nejde. My duchové víme více než ostatní, sice neznáme osud světa, protože budoucnost není pevně daná, ale jsou věci, které se prostě stanou. A tvá krev osvobodí Dragona z jeho vězení," řekl kostlivec a mě to znělo jako ortel.
"Jdi se bodnout! Já něco udělám a nedovolím to!" vykřikla jsem a utekla pryč. Strážce tam jen dál postával a smutně se za mnou díval. Až mi přišlo, jako by vrtěl hlavou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kuck Kuck | E-mail | 10. dubna 2016 v 20:39 | Reagovat

Pěkný blog!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama