Knižní útržky 2

12. května 2016 v 20:45 | krvesajka Anna |  Knižní záložky

Dracula, má láska - Syrie James (480 stran)

Mína a její přítelkyně Lucy se těšily na snoubence, jen Mína měla obavy, protože se jí Jonathan Harker už týdny neozval. V tom do přístavu vplula loď "duchů" bez posádky, a tak začala série podivných úmrtí, Lucy byla často náměsíčná a něco jí pokousalo. Mína se seznámila s okouzlujícím panem Wagnerem, který jí uchvátil, a ona poprvé ucítila touhu. Pak však narychlo odjede, protože Jonathan je v maďarské nemocnici a tam se také vezmou. Po návratu se dozvídá o smrti Lucy a na scéně se objevuje Abraham Van Helsing, který tvrdí, že jí zabil upír. Mína stále touží po drahém panu Wagnerovi, ale ten jí odkryje své tajemství - to on je ten upír, hrabě Dracula.
Uvěří Mína vysvětlení upíra, nebo se bude podílet na jeho zabití? Jak dopadne její láska k Draculovi? Může skupinka mužů zastavit Draculovo řádění? A nebylo to nakonec trochu jinak?

Během čtení mě často přepadal pocit, že tohle jsem už někde četla a vlastně je to pravda, protože kniha v podstatě nepřichází s ničím novým, jen ten známý příběh trochu upravila a převyprávěla po svém. Nyní se nám tento hororový příběh ukazuje z nezvyklého pohledu, a to z pohledu zamilované ženy. Tahle kniha není ani tak o Draculovi, jako právě o ni. Vlastně by se kniha mohla jmenovat Deník Míny Harkerové. :-)

Kniha je velmi citlivá i napínavá, je vlastně historická paranormální červená knihovna, která zaujme převážně ženy. Jako oddychovka je vynikající.

"Omlouvám se, Míno, že jste se to musela dozvědět tímto způsobem. Měl jsem v úmyslu sdělit vám to úplně jinak. Ovšem - " Bolestně se zasmál a s trpkostí v hlase dodal: "Pravě jsem zjistil, že vy a vaši přátelé - zřejmě na základě nějaké pomýlené představy, že vám chci ublížit - jste se spikli, abyste mě zabili."
(str. 249)Zrození temnoty - Alexandra Ivy (360 stran)

Abby pracuje pro Selenu jako asistentka a nesnáší jejího nájemníka Danta, který s ní neustále flirtuje. Dochází k výbuchu a Selena předá Abby svou moc. Její zaměstnavatelka totiž nebyla obyčejná žena, ale tzv. Kalich, který v sobě má bytost dobra - Fénixe. Kalich má zaručovat, že se Kníže temnot (nebo také Temnota) nedostane na tento svět. A právě to je nyní Abby a všichni démoni se jí pokoušejí zabít. Naštěstí je tu Dante, který je strážce Kalichu a musí ho chránit...

Kniha ukazuje svět plný upírů, démonů a jiných oblud, až se divím, že zde ještě žijí nějací lidé. :-) Rozhodně to není nějakou naivní paranormální romancí, ale napínavá červenou knihovna, kterou bych doporučila už trochu odrostlejší mládeži, tedy dívkám. Zajímavé je erotické napětí mezi postavami a najdou se tu i milostné scény, které jsou příjemně podrobné, takže si je čtenář skvěle užije a obohacují svižný děj.

Příběh je od počátku rychlý a chytlavý, takže se do něho velmi snadno ponoříte a knihu budete jen stěží odkládat. Zároveň je hodně předvídatelný a hned od počátku budete tušit, jak to celé dopadne, přesto se od čtení neodtrhnete.
Nejedná se o žádné složitě propracované veledílo, ale to by nikdo od červené knihovny či romancí asi ani nečekal. Dobře si u ní odpočinete a uklidníte si nervy z každodenního shonu.

"Zombie!" Abby se krátce, téměř hystericky zasmála. "Skvělé! Vážně skvělé. Teď už jen potřebujeme pár mumií a vlkodlaků a máme sbírku příšer a oblud kompletní."
(str. 86)


Říše temnot: Tajemství upírů - L. J. Smith (240 stran)

Poppy Northová se na začátku prázdnin dozví, že má rakovinu a zbývá jí jen pár týdnů života. Naštěstí má kamaráda Jamese, který je sice divný a Phillip (bratr Poppy) ho nemůže vystát, ale ona ho má ráda a dávno už ne jen jako kamaráda. James se rozhodně kašlat na pravidla svého světa, jen aby Poppy zachránil. James je totiž lamie (upír) a chce Poppy přeměnit. Ona nechce umřít a tak nabídku příjme, jenže tím James porušil zákony Říše temnot - nezamilovat se do člověka a neprozradit člověku existenci bytostí temnoty.
Povede se přeměna Poppy v upíra? Dokáže se Phil smířit s tím, že se z jeho sestry - dvojčete stane krvežíznivá bestie? A co když se o této nelegální proměně dozví rada Starších, kteří trestají porušení zákonů?

Tohle je prostě upíří romantika, bohužel bez větší akce. Děj je velmi jednoduchý a snadno předvídatelný, ale je čtivý a rychle ubíhající. Kniha se čte naprosto sama a nemusíte nad ní nikterak přemýšlet. Je tenoučká a podle toho je taky malá hloubka děje, který se točí jen kolem hlavní hrdinky.

Miluješ ho, protože zpívá píseň, které můžeš rozumět jen ty.
(str. 182)

"Každý prý má někde své druhé já, jediné. Taková osoba je pro tebe ideální, je tvůj osud. Problém je, že skoro nikdo své druhé já nenajde, protože žije kdesi daleko. Takže většina lidí si po celý život připadá neúplná."
(str. 182-183)


Upíři v Dallasu - Charlaine Harris (264 stran)

Sookie Stockhouseovou pronásleduje v poslední době smůla. Přepadne ji nějaká bestie a otráví ji, naštěstí jí pomohou laskaví upíři, kteří vysají jed z jejích tepen. Sookie se cítí být upírům za záchranu zavázána, a když ji jeden z nich požádá o pomoc, nemůže odmítnout. Vydává se do Dallasu, aby s pomocí svých telepatických schopností vyhledala pohřešovaného upíra. Klade si jedinou podmínku, že se upíři budou držet na uzdě a žádný člověk nedojde úhony. To se však snadno slíbí, ale špatně plní. A když dojde k malé chybičce v plánu, vše se náhle zvrtne.

Opět se v knize setkáváme s napětím a detektivní zápletkou, která je obohacena o romantické i velmi odvážné scény, které se však berou tak trochu s humorem.
Autorka píše chytlavě a napínavě, také se snaží nastínit tok Sookiiných myšlenek a dodá nám další informace o upírech a vztahu mezi Sookie, Billem a Ericem.

Já mám sérii Pravá krev moc ráda, je to skvělá oddyhovka. :-)

"Tak jo, kdo je tam?" zavolala jsem. "Jestli mě chceš sežrat, tak ať to máme za sebou."
(str. 35)

"Já věděl, že jednou skončíš pode mnou," řekl.
(str. 195)

"Ležet na mně není zas tak velký blaho," namítla jsem, "aby se někdo kvůli tomu nechal postřelit. Propána! To je praštěný!"
(str. 214)

Obrázky jsou kradené z knižního blogu mé autorky - Literární koutek "U fretko-kocoura". Kde můžete najít i recenze.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama