Knižní útržky 3

17. května 2016 v 21:06 | krvesajka Anna |  Knižní záložky

Deník úúúplně obyčejného upíra - Fakt "šílenej" rok - Tim Collins

Věčně patnáctiletý upír Nigel má opět problémy. Sice konečně má své nadpřirozené schopnosti, zlikvidoval zákeřného tělocvikáře a získal srdce dívky Chloe, jenže trable přináší nový spolužák Jason, který je divný... Až později se ukáže, že je vlkodlak a Chloe se chová také divně... Jak to Nigel zvládne?

Dokonce začala číst všechny ty paranormální milostné romány, z jejichž obálek se zubí lidští modelové s falešnými špičáky. Jako kdyby takové ulízané hezouni dokázali chytit nějakou kořist. Určitě by se báli, že si zlomí nehet.
(str. 16)

Nechápu, proč Jason vlastně vůbec potřebuje telefon. Stejně nemá co inteligentního říct. Budí dojem, že by měl spíš komunikovat pomocí kouřových signálů než textovými zprávami.
(str. 23)

Nedivím se, že se taky chce převlékat s předstihem. Má tak chlupatá záda, že jsem na vteřinku zauvažoval, jestli jsem omylem nezabloudil do neandertálského oddělení muzea pravěku.
(str. 26)

Doufám, že jestli si nás všiml nějaký nespavec, tak si náš výjev vyložil jako noční venčení psa. Možná by dotyčnému nespavci bylo divné, proč venčení probíhá ve dvě hodiny ráno, proč ten pes měří na délku skoro tři metry a proč je navlečený do plesových šatů, ale většina lidí je v tuto roční dobu natolik opilá, že by ani nic nepostřehla.
(str. 209-210)

- zábavná kniha pro čtenáře okolo dvanácti let, která podává neotřelý pohled na paranormální romace, protože tady nejde o lásku, ale o zábavu. :-)Můj kamarád upírek - Angela Sommer-Bodenburg

Tonda má rád horory a každou sobotu večer zůstává sám doma, protože jeho rodiče chodí ven. Jednou, když se chce dívat na televizi, si všimne, že je něco na okně. Je to upírek Ruprecht, který taky rád čte horory a půjčí si od Tondy knížku.
Lidský chlapec Tonda je tak nevědomky zatažen do Ruprechtovy rodiny Šlotrštejnů, kde se setkává s upírkovo sestrou Ankou, která je ještě příliš malá a pije mléko, a ta se do Tondy zakouká a bratrem Lumpasem. S nikým dalším se prozatím nesetká, protože by to nemusel přežít. Jen tetička Dorothea ho málem objeví v hrobce, když je v ní Tonda na návštěvě.
Postupně se Tondovi život stále víc zamotává, protože jeho rodiče nevěří na upíry, takže jim asi může těžko vysvětlit, že Ruprecht a Anka bude chodit na návštěvy jen v noci...

Z rakve však vycházelo jen tiché sténání, a když Anka ve zlé předtuše odklopila víko, spatřila, že Tonda má zavřené oči a Ruprecht se nad ním podezřele sklání.
Zděšeně vykřikla. "Ruprechte! Přece nebudeš Tondu...!"
Výkřikem se Tonda vzbudil. Když nad sebou spatřil upírka, rozeřval se i on.
Ruprecht pomalu zvedl hlavu. "Co blbnete?" zeptal se lhostejně. "Jen jsem mu dával umělé dýchání."
(str. 90)

- hororová pohádka pro děti, která ukazuje, že upíři nejsou jen třpytivý Edwardové, ale také příšery žijící na hřbitovech a spící v rakvích. Naštěstí Ruprecht je vcelku hodný a Anka ještě krev nepije. :-)


Pravá krev: Mrtvý bod - Charlaine Harris

U Sookie doma se objeví její pradědeček, vílí princ Niall a odvedl Clauda do říše víl, aby zjistil, kdo před lety ovládal Dermotta. To je Sookiin vílí prastrýc a nyní bydlí u ní doma, protože potřebuje vílí společnost. Do Shreveportu přijíždí upíří král Filipe de Castro, aby vyšetřil smrt jeho místního zástupce Victora, proto Sookie jede za Ericem, aby mohli krále přivítat. Jenže celý večer se zvrtne a Sookie načapá Erica při sání z mladé dívky, která je o chvíli později nalezena mrtvá na trávníku před domem. Vše začne vyšetřovat policie, ale nejsou schopni s případem pohnout, proto se do toho musí vložit Sookie a zjistit, kdo dívku zabil a proč to narafičil tak, aby hlavním podezřelým byl Eric.
Jak s vraždou souvisí Alcidova smečka vlkodlaků? Proč u sebe měla zavražděná dívka vílí krev, které upíři nedokážou odolat? Co si Eric zvolí - svou lásku k Sookie nebo povinnost vůči upíří královně Freydě? Jak nakonec Sookie použije magický deneb sar?

"Jmenuje se to Dva a půl chlapa," vysvětloval Dermot svému hostu.
"Chápu," odpověděl Bellenos. "Protože ti dva bratři jsou dospělí a syn ne."
"Asi ano," řekl Dermot. "Myslíš, že jim je k něčemu?"
"Ten pulčík? Ano. Doma bychom ho snědli," prohlásil Bellenos.

- dvanáctý díl série Pravá krev, která se chýlí ke konci. Jde o paranormální romanci s detektivní zápletkou, kde se objevují upíři, vlkodlaci, víly, měňavci měnící se do podobu různých zvířat...


Sukuba: Sny - Richelle Mead

Sukuba Georgina má problémy ve vztahu se spisovatelem Sethem, protože spolu nemohou spát, aniž by neohrozili jeho život. K tomu se ve městě ukáže skřet Niphon, který z ní udělal sukubu, s novou sukubou Tawny. Georgina má za úkol Tawny vyškolit v sukubích praktikách, jenže Tawny je hodně neschopná. Aby toho nebylo málo, tak se Georgina probouzí naprosto vyčerpaná, jako by jí během snů kradl energii. A andělé ve městě tajně hledají bohyni Nyx.
Jak dopadne vztah Georginy a Setha? Překonají krizi, nebo se rozejdou? A proč na sukubu ve spánku někdo útočí? Je Tawny skutečně tak neschopná? A jak s tím vším souvisí skřet Niphon?

"Jaký úchylák může podpálit vánoční stromek?"
S Hughem jsme na sebe pohlédli. "Vynikající otázka," poznamenala jsem suše.
Peter se zatvářil překvapeně. "Byl jsi to ty?" zeptal se Hugha.
"Ne," odpověděl skřet. "Byl to Carter."
"Anděl ti podpálil stromek?" podivil se Cody.
(str. 23-24)

"To je základní lidský instinkt, chránit ty, které miluješ. I když jsou nesmrtelní."
"To nedává smysl."
"Protože už je to dávno, cos byla člověkem," vyštěkl.
(str. 159)

"Můžu tě rozpárat od krku až po břicho. Můžu tě vykuchat a ty budeš křičet a prosit o smrt. Budeš si přát, abys nebyl nesmrtelný. A já to můžu dělat pořád znova a znova."
(str. 265)

- paranormální romance, kde je hlavní postavou sukuba Georgina, která řeší svůj vztah s člověkem Sethem a taky jiné pekelné problémy... Jak oddychovka to rozhodně ujde.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama